Aktualności
FAIRP członkiem Pracodawców RP
Autor: Renata Poreda
15 marca 2024
Dołączenie Forum Automatyki i Robotyki Polskiej do grona członków Pracodawców RP stanowi istotny krok dla rozwoju przemysłu. Współpraca obu organizacji ma na celu wzmocnienie pozycji pracodawców w polskiej gospodarce, zwłaszcza w obliczu wyzwań związanych z implementacją technologii Przemysłu 4.0. Jest to kluczowy krok ku budowie silnej, nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki, opartej na innowacyjnych rozwiązaniach i zaawansowanych technologiach.
Jako organizacja zrzeszająca pracodawców doskonale widzimy jak ważne dla polskiej gospodarki są innowacje i inwestycje. To właśnie firmy stawiające na innowacyjną gospodarkę, cyfryzację, tworzące nowoczesne rozwiązania w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji są jednym z ważniejszych filarów gospodarczego rozwoju Polski. Tym bardziej cieszy mnie, że do grona Pracodawców RP dołącza Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, które popularyzuje wdrażanie procesów automatyzacji i robotyzacji w kraju i za granicą– uzasadnia Rafał Dutkiewicz, Prezes Pracodawców RP.
Tomasz Haiduk, prezes FAIRP dodaje, że: Siła głosu dużej organizacji, jaką są Pracodawcy RP, wsparta naszą ekspertyzą z obszarze innowacyjnej gospodarki i cyfryzacji pozwoli na skuteczne realizowanie naszych celów jako związku branżowego. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy polska gospodarka stoi przed wyzwaniami związanymi z wejściem na tory zastosowań technologii Przemysłu 4.0 w praktyce.
Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to stowarzyszenie, które reprezentuje interesy pracodawców w Polsce. Założona w 1989 roku organizacja skupia się na promowaniu rozwoju przedsiębiorczości, wspieraniu wzrostu gospodarczego kraju oraz zajmuje się kwestiami społecznymi. Współpraca między Forum Automatyki i Robotyki Polskiej Związkiem Pracodawców (FAIRP) a Pracodawcami Rzeczypospolitej Polskiej (Pracodawcy RP) nie tylko otwiera nowe perspektywy dla polskiej gospodarki, ale również stanowi kluczowy krok w kształtowaniu lepszych warunków prawnych dla prowadzenia działalności gospodarczej w kraju. Obie organizacje zobowiązały się do podejmowania szeregu działań mających na celu poprawę klimatu biznesowego, w tym wspólnego udziału w procesie konsultacji projektów aktów prawnych oraz inspiracji tworzenia i modyfikacji przepisów dotyczących polityki gospodarczej państwa.