FAiRP oficjalnie zarejestrowany

Zarząd Forum Automatyki i Robotyki Polskiej informuje, iż orzeczeniem Sądu Rejonowego w Gliwicach z dnia 30 września 2021 r., związek pracodawców pod nazwą Forum Automatyki i Robotyki Polskiej został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, tym samym uzyskując osobowość prawną. Związek będzie wspierać cyfrowy rozwój polskiej gospodarki i popularyzować wdrażanie rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji w polskich przedsiębiorstwach.

Robotyzacja kluczowa dla rozwoju

Głównym celem działań prowadzonych przez FAiRP jest tworzenie ogólnopolskiej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, której zadaniem będzie propagowanie i inicjowanie wdrażania rozwiązań z obszarów automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych, jako kluczowego etapu w rozwoju polskich przedsiębiorstw.

Nowi członkowie

Wśród członków założycieli Forum Automatyki i Robotyki Polskiej znalazło się łącznie 14 przedstawicieli polskiego sektora przemysłowego, w tym największe polskie przedsiębiorstwa związane z rynkiem automatyki i robotyki – integratorzy oraz dostawcy rozwiązań. O przyjęcie do FAiRP wnioskują już kolejni chętni. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami. Wniosek o przyjęcie do związku dostępny jest TUTAJ.

Kto i na jakich zasadach może dołączyć?

Członkiem związku może zostać przedsiębiorca, a w szczególności polski pracodawca, jak również inne podmioty, jak stowarzyszenia, związki i federacje o tożsamych lub zbliżonych celach działalności.
Członkiem FAiRP może również zostać producent produktów, towarów lub komponentów, wykorzystywanych do tworzenia rozwiązań kompleksowych w obszarach automatyki i robotyki, nabywając status członka korporacyjnego. W szczególnych przypadkach związek może nadawać także tytuł członka honorowego.
Szczegółowe informacje dotyczące członkostwa zawarte są w statucie FAiRP.